Naši dodavatelé

Kvalitní bio suroviny jsou základem úspěchu každého vaření. Proto suroviny, ze kterých vaříme  u nás ve společnosti Bionea, pocházejí z čistých míst daleko vzdálených od průmyslu, velkých silnic či chemicky ošetřovaných ploch. Vybíráme si pouze spolehlivé farmáře, výrobce a dodavatele, u jejichž produktů jsme si kvalitou jisti. A tak se můžete i vy, naši zákazníci na vysokou hodnotu našich pokrmů spolehnout.

A protože považujeme za důležité, abyste vy, kterým naše jídlo nabízíme, věděli, odkud používané suroviny pocházejí, přinášíme vám krátké představení a fotogalerii našich nejdůležitějších dodavatelů. Seznamte se tak s místy a poznejte farmáře,  kteří stojí na samém prvopočátku vzniku kvalitních biopotravin.

probio_logo_www.zmenena-velikost.jpg

PRO-BIO

Čerstvě namleté mouky, obiloviny a luštěniny pro vás vybíráme u obchodní společnosti PRO-BIO. Tato společnost patří k naprostým průkopníkům ekologického zemědělství v České republice a jako vůbec první začala s pěstováním tzv. alternativních plodin jako je například špalda. Na zpracování těchto plodin je uzpůsoben i jejich vlastní bio mlýn. Celý proces třídění, čištění, sušení i mletí zde probíhá tím nejšetrnějším způsobem, a proto patří mlynářské produkty z PRO-BIA k těm nejhodnotnějším a nejvoňavějším v naší republice. Celý objekt firmy ve Starém Městě pod Sněžníkem, přilehlé farmy či vnitřní prostory bio mlýna si můžete prohlédnout na jejich letních Bioslavnostech, které se pravidelně konají vždy třetí červencovou sobotu.

  • Fotografie
bionebio_logo.png

BIO NEBIO

Společnost BIO NEBIO nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy. Jejich výborné ořechy, sušené ovoce a kvalitní čokoláda bývají často součástí našich dezertů a sladkých pokrmů. U těchto choulostivých surovin, které jsou často náchylné k plísním či žluknutí, je obzvlášť důležité najít spolehlivého dodavatele, který zaručí jejich naprostou nezávadnost a stabilní hodnotu. Proto jsme zvolili BIO NEBIO, s jejichž produkty jsme velmi spokojeni. Navíc je tato firma zapojena do projektů Fair Trade, a tak můžeme touto cestou pomáhat zemědělcům a jejich komunitám v rozvojových zemích a zlepšit tak jejich sociální a pracovní podmínky.

logo-country-life.png

COUNTRY LIFE

Do našich jídel pravidelně používáme čerstvou zeleninu a pečivo pocházející z Nenačovic, kde sídlí firma COUNTRY LIFE. Přímo v tomto areálu se nachází farma se zeleninovými záhony, poli, vlastním mlýnem a pekárnou, kde pečou voňavé chleby, bagetky a sladké pečivo i pro nás. Pravidelné zaříjové Biodožínky, které tato společnost pořádá, vám umožní si všechny prostory farmy a jednotlivé provozy i s odborným výkladem prohlédnout.

pint_logo_zmenen.gif

JAN PINTÍŘ (med)

Med, kterým sladíme naše dezerty a sladké pokrmy pochází z krásné oblasti Šumavy od prvního českého bio chovatele včel pana Pintíře. Lepší med u nás prostě nenajdete. Pan Pintíř ví o životě svých včeliček snad úplně všechno. Jeho chov včel a produkce medu jsou založeny především na poznávání přirozeného života včel v souladu s přírodními zákony a s minimálními vnějšími zásahy. V ekologickém chovu včel je vyloučeno používání veškerých neplnohodnotných aditiv (např. rafinovaný řepný cukr) a jakákoliv antibiotika. Včelstva jsou chována v přirozeném prostředí (smíšené, rozsáhlé lesní porosty) a v originálních úlech z přírodních materiálů. Úly jsou umístěny tak, aby se v určité vzdálenosti od nich nevyskytovala žádná chemicky ošetřovaná pole ani průmyslové objekty. Díky těmto podmínkám je Pošumavský bio med zdrojem přirozené sladké chuti a přírodní pozitivní energie. V roce 2007 se dokonce stal vítězem v soutěži Nejlepší biopotravina roku.

  • Fotografie
  • Fotografie
  • Fotografie
untitled-6.png

SLUNEČNÍ BRÁNA (koření)

Tu správnou vůni a chuť dodávají našim pokrmům především rozličné bylinky a koření.  Aby pokrmu a následně našemu tělu předaly opravdu to nejcennější, musejí být správně vypěstovány a šetrným způsobem usušeny a zpracovány. Proto se naším hlavním dodavatelem sušených bylin a koření stala firma SONNENTOR, která patří mezi jednu z prvních firem podnikajících v oboru biopotravin v České republice a zaměřuje se právě na produkci bio bylin a koření. Zpracovávané suroviny pocházejí především z vlastního pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách. Rostliny jsou šetrně sušeny, tak aby si uchovaly obsah éterických olejů a tím i přírodního aroma. Firma se nachází v jihomoravské vinařské vesnici Čejkovice, kde najdete velké provonělé sklady a místnosti, kde se produkty balí. Tato místa si můžete prohlédnout při tzv. Bylinkových slavnostech, které tato firmy pravidelně každý rok pořádá.