Proč biopotraviny?

Jsme si vědomi, že nejpřirozenější stravou, kterou můžeme dětem i dospělým nabídnout, představují pokrmy vytvořené v maximální možné míře z biopotravin. Proto suroviny používané při výrobě našich jídel pocházejí ve většině případů z ekologických farem.

Odlišnosti při výrobě biopotravin

Ekologičtí farmáři musejí splňovat mnoho přísných kritérií, aby označení bio na své produkty získali. Obdělávaná pole například nesmějí ležet v blízkosti rušných silnic či průmyslových oblastí ani těsně vedle konvenčně obdělávaných pozemků. Při ekologickém pěstování plodin je zakázáno používat chemická hnojiva a syntetické ochranné prostředky. Hospodářským zvířatům jsou zajištěny humánní životní podmínky s dostatkem prostoru, tak jak to odpovídá jejich přirozeným potřebám. Krmena jsou pouze kvalitními biokrmivy bez preventivního přídávání antibiotik či jiných léčiv. Samotné zpracování biopotravin je prováděno šetrným způsobem, tak aby si finální produkt zachoval co nejvíce ze své nutriční hodnoty a samozřejmě bez umělých barviv, aromatických látek, ochucovadel či konzervantů a zvýrazňovačů chuti. Rovněž není povoleno využívat geneticky modifikované organizmy.

Pravidelné kontroly

Vzhledem k pravidelným kontrolám, kterými každá ekofarma musí projít, má zákazník jistotu a může se na kvalitu biopotravin spolehnout. Těmto kontrolním opatřením jsou podrobeny veškeré úseky výroby biopotravin od samotné půdy, pěstovaných plodin, chovaných zvířat, krmiv, přes zpracování a balení až po konečný výrobek a jeho uskladnění.

Biopotraviny pro vlastní zdraví

Biopotraviny nabízejí nejen vysokou kvalitu a přirozenou chuť, ale podle vědeckých výzkumů obsahují až dvojnásobný obsah některých pro zdraví důležitých minerálních látek (například: až o 60 % více zinku, až o skoro 140 % více hořčíku, až o 68 % více vápníku, až o 50 % vyšší obsah ochranných látek, především antioxidantů, vyšší obsah vlákniny, až o 38 % více vitamínu C, až o 46 % více vitamínu E a nižší obsah těžkých kovů). A proto jsou našimi zákazníky především malé děti, jejichž organizmus se teprve vyvíjí a je velmi citlivý na nutriční složení stravy a případný obsah škodlivin.

Biopotraviny pro naši přírodu

Až někdy budete mít možnost navštívit některou ekofarmu, určitě této příležitosti využijte. Hned na první pohled poznáte, že na tomto místě to „zdravě žije“. Už samotná půda je živý organizmus, kde naleznete mnohem více žížal a užitečného hmyzu než na farmě konvenční. Tito drobní živočichové pomáhají k půdní úrodnosti a přirozenému koloběhu živin. V okolí žije prokazatelně více motýlů, včel a užitečného ptactva včetně silně ohrožených druhů. Tím, že ekologické zemědělství nepovoluje používání chemických látek, chrání naše řeky a jezera před dalším znečištěním a vytváří tak přirozené životních podmínek pro mnoho živočišných i rostlinných druhů.