Naši dodavatelé

Kvalitní bio suroviny jsou základem úspěchu každého vaření. Proto suroviny, ze kterých vaříme  u nás ve společnosti Bionea, pocházejí z čistých míst daleko vzdálených od průmyslu, velkých silnic či chemicky ošetřovaných ploch. Vybíráme si pouze spolehlivé farmáře, výrobce a dodavatele, u jejichž produktů jsme si kvalitou jisti. A tak se můžete i vy, naši zákazníci na vysokou hodnotu našich pokrmů spolehnout.

A protože považujeme za důležité, abyste vy, kterým naše jídlo nabízíme, věděli, odkud používané suroviny pocházejí, přinášíme vám krátké představení a fotogalerii našich nejdůležitějších dodavatelů. Seznamte se tak s místy a poznejte farmáře,  kteří stojí na samém prvopočátku vzniku kvalitních biopotravin.

probio_logo_www.zmenena-velikost.jpg

PRO-BIO

Čerstvě namleté mouky, obiloviny a luštěniny pro vás vybíráme u obchodní společnosti PRO-BIO. Tato společnost patří k naprostým průkopníkům ekologického zemědělství v České republice a jako vůbec první začala s pěstováním tzv. alternativních plodin jako je například špalda. Na zpracování těchto plodin je uzpůsoben i jejich vlastní bio mlýn. Celý proces třídění, čištění, sušení i mletí zde probíhá tím nejšetrnějším způsobem, a proto patří mlynářské produkty z PRO-BIA k těm nejhodnotnějším a nejvoňavějším v naší republice. Celý objekt firmy ve Starém Městě pod Sněžníkem, přilehlé farmy či vnitřní prostory bio mlýna si můžete prohlédnout na jejich letních Bioslavnostech, které se pravidelně konají vždy třetí červencovou sobotu.

  • Fotografie
bionebio_logo.png

BIO NEBIO

Společnost BIO NEBIO nabízí široký sortiment vysoce kvalitních biopotravin a potravin zdravé výživy. Jejich výborné ořechy, sušené ovoce a kvalitní čokoláda bývají často součástí našich dezertů a sladkých pokrmů. U těchto choulostivých surovin, které jsou často náchylné k plísním či žluknutí, je obzvlášť důležité najít spolehlivého dodavatele, který zaručí jejich naprostou nezávadnost a stabilní hodnotu. Proto jsme zvolili BIO NEBIO, s jejichž produkty jsme velmi spokojeni. Navíc je tato firma zapojena do projektů Fair Trade, a tak můžeme touto cestou pomáhat zemědělcům a jejich komunitám v rozvojových zemích a zlepšit tak jejich sociální a pracovní podmínky.

logo-country-life.png

COUNTRY LIFE

Do našich jídel pravidelně používáme čerstvou zeleninu a pečivo pocházející z Nenačovic, kde sídlí firma COUNTRY LIFE. Přímo v tomto areálu se nachází farma se zeleninovými záhony, poli, vlastním mlýnem a pekárnou, kde pečou voňavé chleby, bagetky a sladké pečivo i pro nás. Pravidelné zaříjové Biodožínky, které tato společnost pořádá, vám umožní si všechny prostory farmy a jednotlivé provozy i s odborným výkladem prohlédnout.

untitled-6.png

SLUNEČNÍ BRÁNA (koření)

Tu správnou vůni a chuť dodávají našim pokrmům především rozličné bylinky a koření.  Aby pokrmu a následně našemu tělu předaly opravdu to nejcennější, musejí být správně vypěstovány a šetrným způsobem usušeny a zpracovány. Proto se naším hlavním dodavatelem sušených bylin a koření stala firma SONNENTOR, která patří mezi jednu z prvních firem podnikajících v oboru biopotravin v České republice a zaměřuje se právě na produkci bio bylin a koření. Zpracovávané suroviny pocházejí především z vlastního pěstování v ekologických rodinných zemědělských farmách. Rostliny jsou šetrně sušeny, tak aby si uchovaly obsah éterických olejů a tím i přírodního aroma. Firma se nachází v jihomoravské vinařské vesnici Čejkovice, kde najdete velké provonělé sklady a místnosti, kde se produkty balí. Tato místa si můžete prohlédnout při tzv. Bylinkových slavnostech, které tato firmy pravidelně každý rok pořádá.

logo_bioobchod_zmenen_jpeg.jpg

BIONATUR CZ (vegetariánské sýry, tyčinky a sušenky do automatů)

Ze sortimentu firmy BIONATUR pocházejí tyčinky a sušenky, které umísťujeme do našich biopotravinových automatů ve školách a firmách. Z jejich nabídky rovněž využíváme tzv. rostlinné sýry, které jsou pak součástí našich vegetariánských a veganských pokrmů.Tyto sýry neobsahují laktózu, cholesterol ani lepek a proto se hodí na přípravu pokrmů pro speciální diety. My díky nim můžeme připravit pestrá bezmasá jídla, jímž tyto sýry typu cheddar, mozarela či s přídavkem bylin a česneku dodávají výtečnou chuť.

untitled-4.png

FAIR TRADE CENTRUM (tyčinky a sušenky do automatů)

Společnost FAIR TRADE CENTRUM se specializuje na produkty pocházející z tzv. Fair Trade projektů. Jedná se především o výrobky s obsahem surovin, které pocházejí z rozvojových afrických a jihoamerických zemí, tedy například kakao, čokoláda, ořechy, sušené exotické ovoce, káva, čaj atd. Tyto projekty zajišťují pěstitelům a výrobcům v třetích zemích kvalitnější pracovní přístup se stálou odpovídající mzdou a zlepšují obecně sociální podmínky, ve kterých tito lidé žijí. Těší nás, že ve svých pokrmech a do biopotravinových automatů můžeme používat právě tyto produkty, které kromě vysoké kvality a ekologického původu přinášejí i zkvalitnění života těch, kteří je pro nás vyrábějí.